„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.
Flora Edwards

W dniu 28 października w nasze przedszkole dołączy do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci chorych onkologicznie ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”.
Pomysłodawcą jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych.
Dla wielu podopiecznych piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem
i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom tego dnia zamienimy nasze codzienne ubranie w piżamę.
Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
Przyłączmy się do akcji i załóżmy piżamy!