tel./fax: 22 613 91 65 p249@edu.um.warszawa.pl

20.10.2021 w naszym przedszkolu zawitali niezwykli goście: Pani Jesień oraz Jeżyk. Zaprosili oni wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w ogrodzie.

Były pląsy, zabawy plastyczne i ruchowe, nie zabrakło także atrakcji sensorycznych i ćwiczeń usprawniających małe rączki. Dzieci przykręcały kolorowe nakrętki w miejsce liści na sylwecie drzewa, wkładały „makaronowe” kolce do otworów w styropianowych jeżykach, przypinały klamerkami do sznurka fakturowe listki, wykonywały wspólnie jeże z masy solnej i gałązek, rozpoznawały dotykiem faktury jeżyków sensorycznych. Była także strefa relaksu pod kopułą z kolorowej płachty animacyjnej oraz czytanie wierszyka o jeżu z zastosowaniem symboli PCS. Jednak największą atrakcją okazały się harce z Jeżykiem i zakopywanie go w stercie liści. Zabawy było co niemiara! Miło spędziliśmy czas w ogrodzie wśród kolorowych drzew, szumiącego wiatru i miękko opadających liści. Złota Jesieni trwaj…