tel./fax: 22 613 91 65 ps249@eduwarszawa.pl

Nasze Przedszkole już po raz trzeci przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” organizowanego przez wydawnictwo „MAC Edukacja” i jego pomysłodawczynię panią Anetę Konefal. Realizacja przedsięwzięcia służy przede wszystkim rozwojowi czytelnictwa oraz rozwijaniu kompetencji kluczowych dzieci, tj. rozwijaniu koncentracji uwagi, pamięci, umiejętności współpracy, empatii, wyrażania swoich emocji, ćwiczenia sprawności manualnej oraz poznawaniu świata.

Na czym polega projekt?

Miś Gucio – przedszkolna maskotka odbywać będzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Z przyczyn epidemicznych dzieciom – w zamian za maskotkę – towarzyszyć będzie zdjęcie misia.  Miś został wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice będą wpisywać tytuł przeczytanego utworu, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę (praca w domu).

Drogi Rodzicu!

Na kanale YT MAC Edukacja razem z dzieckiem możesz posłuchać opowiadań „Misiowej Mamy”, czytanych przez Macieja Barańskiego:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLjGsQYozgMpF0A0c3Ff0Or8hRY5b0pi6n

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

Realizacja modułu jest możliwa jedynie przy współpracy z Wami drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy Was wraz z dziećmi do wspólnej przygody z przedszkolnym Misiem Guciem.

Koordynatorami projektu w przedszkolu są: p. Małgorzata Kamińska i p. Magdalena Jeżak.

Wszystkie informacje o projekcie zamieszczone są na stronie: https://www.mac.pl/malymis