tel./fax: 22 613 91 65 p249@edu.um.warszawa.pl

Nadszedł czerwiec. Pogoda nas do nie rozpieszcza, ale liczę na to, że wkrótce nadejdą cieplejsze dni i wówczas z pewnością będziemy mieli ochotę na deser w wersji schłodzonej 😊

Chciałam, żeby była to wygodna wersja, którą można zabrać ze sobą, dlatego też smakołyk jest w słoiku. Oczywiście musi być w miarę szybko zjedzony, bo ciepło mu nie służy, ale myślę, że z tym nie będzie problemu. Jeżeli ktoś ma ochotę użyć pucharków lub salaterek, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Deser bananowy w słoiku, który przedstawiłam jest podany w wersji roślinnej i bezglutenowej. Oczywiście można użyć składników, które się preferuje. Niekoniecznie muszą być te, które ja zaproponowałam. Przepis zawiera tylko naturalne cukry pochodzące z daktyli oraz bananów, co powoduje, że jest to naprawdę zdrowy deser.

Pozostaje tylko przygotować składniki, umyć ręce i zabierać się do pracy. Monika Bator

Deser bananowy w słoiku