tel./fax: 22 613 91 65 ps249@eduwarszawa.pl

Tasiemkowe wzory

Kolejną prostą zabawą dla naszego dziecka, która skupi jego uwagę, jest rysowanie wzorów  na podłodze za  pomocą tasiemki. Układamy ją, początkowo w proste wzory (najłatwiej figury geometryczne – koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt) i prosimy malucha, aby je odwzorował lub pokolorował. Prostszą wersją jest śledzenie palcem dziecka po wzorach ułożonych z tasiemki lub spacerowanie po nich, gdy zrobimy to na większej powierzchni.

Tworzenie obrazków

Rysujemy na kartce kontur np. domku i przygotowujemy jego gotowe elementy z kolorowego papieru (okna, drzwi ,komin – w zależności od umiejętności dziecka). Następnie pokazujemy dziecku gotowy, wcześniej przygotowany wzór obrazka i prosimy, by zrobiło taki sam. Dobrze będzie, jeśli uda się nam przygotować elementy o różnych fakturach (np. filc, błyszczący, śliski, matowy czy chropowaty papier).

Aleksandra Rzeźwicka -psycholog